הבריאות במיץ אשכוליות

הבריאות במיץ אשכוליות​

מדינת ישראל התברכה בפירות מסוגים שונים, במיוחד פירות הדר איכותיים בעלי שם עולמי. פרי ההדרים היה עד לפני כשני עשורים עיקר הייצוא של תוצרת חקלאית. השוק האירופאי הוצף בפרי הדר מישראל. מאז נכנסו לשוק עוד מספר שחקנים כמו מרוקו ועוד השוק הישראלי דעך ויותר פרדסי פירות הדר נעקרו. אבל עדין יש לנו שוק פרי הדר מקומי והרבה ישראלים מחפשים פירות הדר גם מחוץ לעונה הרשמית. אחד מפירות ההדר היא האשכולית שיחד עם תפוח הזהב (התפוז) מככבים במטבחים רבים בארץ.

 

למה אשכוליות זה בריא? 

 

הבריאות במיץ אשכוליות מביא רבים לשתות מיצים סחוטים וטריים ובניהם מיץ אשכוליות. אבל צריך להיזהר כשלוקחים תרופות מסוימות צריך לשים לב ששתיית מיץ אשכוליות יכולה להיות מסוכנת. הסיבה לכך שלמרות הבריאות במיץ אשכוליות יש מרכיבים במיץ שגורמים לעיכוב בפירוק האנזימים שאחראים לפירוק התרופה בגוף.

 

ידוע  שבפירות הדר יש הרבה ויטמין סי כמו למשל במיץ לימון, מיץ תפוזים טבעי ועוד. אבל זה לא מספיק יש גם מרכיב ששתיית מיץ האשכוליות יחד עם  תרופות מסוימות עלולה להיות רעילה. ועל פי מחקרים בכל פעם עולה מספר התרופות שאסור לשלבם עם מיץ אשכוליות. מומלץ לכל מי שמתחיל לקרחת תרופה חדשה ואין לו מושג על שילוב מיץ האשכוליות, לא לשתות מיץ אשכוליות באותו זמן גם שיש בריאות במיץ אשכוליות. רק לאחר קבלת הסבר מרופא אפשר לשלב את שני המרכיבים יחד. יש עוד פירות הדר שיש בהם את הסכנה כפי שיש באשכוליות יוצא מהכלל הוא התפוז שאין בו את הבעיה ולכן הוא מותר ביחד עם תרופות.

 

איך צורכים את האשכולית בצורה האופטימלית ביותר? 

 

הבריאות במיץ אשכוליות מביאה הרבה אנשים לשתות את המיץ. יש יחס של גומלין בין מיץ האשכוליות לעיכוב האנזים הדרוש לפרוק התרופות. כוס אחת של מיץ אשכוליות מדחיקה את האנזים ל-24 שעות שתיים ל-48 וכך הלאה. כדאי לקחת זאת בחשבון בעת שתיית מיץ האשכוליות. מי שנוטל תרופות כרוניות מומלץ לו שלא ישתה בכלל מיץ אשכוליות וייהנה מבריאות המיץ של פירות אחרים. מי שאינו נוטל תרופות יכול לשתות מיץ אשכוליות אבל לא מומלץ להגזים. מרכיבי מיץ האשכוליות יכולים להזיק לקיבה בשתייה מופרזת. כוס עד שתיים ביום זה סביר.

 אולי יעניין אותך לקרוא גם על: מיץ סחוט טבעי

למיצים סחוטים איכותיים בשבילכם, התקשרו לטלפון : 053-9386058

053-9386058